Jak na úspěšnou stránku?

27. srpna 2013 v 11:53 | Ver |  Návody
Ahoj!
Nevím, jak přesně začít, ale asi takhle: Tuhle otázku si klade mnoho z nás.
Založila jsem si blog. Proč na něj nikdo nechodí? Jak to udělat, aby mělo vlastně vůbec smysl udělat nějakou stránku?

Prvním krokem k úspěchu jsou lidi. Nemá smysl si dělat blog, pokud na něj nikdo nechodí a nikdo vaše články nečte. Jak tedy udělat, aby Váš blog někdo navštěvoval?

Možná si teď říkáte, jestli jsem vůbec ta pravá, kdo by Vám měl radit. Ale když Vám řeknu, že za pět dní můj blog navštívilo více jak tisíc lidí a každej den ho navštěvuje alespoň padesát, možná už o tom začnete přemýšlet. Pokud chcete číst dál, klikněte na celý článek.1) Jedna z nejdůležitějších věcí je adresa. Pokud chcete na web natáhnout lidi, tak by vaše adresa neměla být typu : muj-nejuzasnejsi-denicek-kazdy-den-hbdjhdvj.blog.cz.
Je dobré vybrat si jméno, které si každý zapamatuje. Je jasné, že si ho nemusí zapamatovat všichni, ale musí být ten název takový, aby byl váš blog k dohledání na vyhledavači.
To znamená, co nejjednoduší a nejvýstižnější název!


2) Další super důležitá věc je design. Člověka prostě musí Váš design zaujmout! Nejste schopni udělat si design? Pak se to můžete naučit! A pokud nechcete se nic učit, stačí si někomu napsat o pomoc! Je spousta blogů, kteří na objednávku udělají design pro váš blog a klidně vám ho i nastaví! Proto není dobré zkoušet udělat svůj layout v Malování, jsou lidé, kteří to zvládnou, ale pokud s tím nemáte zkušenosti, nechte to na odbornících! Jak na layout vám poví v tomto videu:
-->Takhle by to vypadat NEMĚLO! (klik pro zvětšení)

3) Další fajn věc je přehlednost. Pokud budete mít na blogu tisíc rubrik, pět rubrik bude spolu souviset, a ostatní budou zase každý pes jiná ves, tak se v tom nikdo nebude mít chuť orientovat. K tomu slouží rozcestníky. Udělejte si rubrik kolik chcete, na blogu ovšem zveřejněte jen třeb 5-10 těch nejpodstatnějších, ze kterých se kliknutím na ně dostanou lidi do rozcestníků, kde najdou rubriky s tou hlavní související. Rozcestník uděláte naprosto jednoduše!
NÁVOD: (Tento návod je pro zkušenější blogaře, kteří umí udělat odkazy jak ze slov, tak z obrázků!) Klik pro zvětšení

4) Podstatné je mít 1, maximálně tak 3 témata blogu! Ale nejlepší je jen jedno, souvisí to stále s přehledností. Pokud budete mít blog o TBBT, o Přátelích, o Simpsonech, o vašem životě, o zvířátkách apodobně, není to dobré. Pokud chcete mít blog o tolika věcech, založte si blog, zabývající se všemi seriály, nebo filmy, ale rozhodně tam nemotejte tisíc dalších věcí, kdo by pak měl chuť si to číst?

5) Další věcí je pravopis. I to hraje velmi důležitou roli. Samozřejmě, každý z nás má právo se splést! Nikdo z nás nepíše 100% spisovně a to po vás ani nikdo nechce. Ale když napíšete větu "Včera sem bil mít mího psa a on my chtěl utíct", tak to zaprvé o Vás něco vypovídá a za druhé --> opět to nebude mít chuť nikdo číst. A to samé s dnešním trendem WceraAaA JsEeEm bYlA... --> taky to nebude chtít NIKDO luštit a člověk nad tím akorát zakroutí hlavou!

6) Reklama! Reklama je strašně důležitá, tím na svůj blog natáhnete spousty lidí. Je dobré konkrétně na tohle mít facebook, kde budete vkládat do různých skupin upoutávku na váš blog! Můžete jim i nabídnout, že pokud zanechají komentář, že jim to nějak oplatíte a podobně. Lidé se chytnou a když je nebudete moc otravovat, budou na váš blog chodit rádi!

7) S reklamou souvisejícíje další téma. Je dobré si na blogu založit skupinu Affs. Affs jsou spřátelené stránky, které budou navštěvovat váš blog, stejně jako vy ten jejich a navzájem si budete komentovat články. Tím se Vám také zvýší návštěvnost a hlavně budete mít dobrý pocit, že Váš blog nikdo čte.. Na hodně blogách jsou o affs pravidla typu "navštěvuj můj blog minimálně 20000x týdně a při každé návštěvě zanech alespoň 50000 komentářů. To taky není dobré. Přece jen, když už ty affs budete mít, tak snad budou mít chuť navštěvovat váš blog sami od sebe. Na to přece nemusí být žádná pravidla! I když každé affs by mělo alespoň párkrát zanechat komentář, aby tahle skupina měla nějakou cenu. ;)
P.S. I v affs je dobré mít přehled! Každému se nebude chtít navštěvovat 10000000 affs... Přeci jen ty blogy chceme navštěvovat s chutí a ne kvůli povinnosti.

8) Je dobré Vaše články prokládat obrázky, které s tématy souvisejí, hodně to daný článek oživí. Nebo můžete použít videa. A když jsme u těch článků, je dobré, každý z nich dělat něčím zajímavý. Třeba tento můj článek upoutá hodně lidí, protože spousty lidí si právě s tímto problémem neví rady ;) Je třeba přemýšlet z ohledu dalších lidí.

Tak jak se Vám líbil článek? Pokud se Vám líbil tak moc, že ho budet chtít kopírovat, tak koukejte kopčit se zdrojem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Allys Allys | Web | 27. srpna 2013 v 12:04 | Reagovat

těchto článků už je příliš, pořád to samé x)

2 Ver Ver | Web | 27. srpna 2013 v 12:08 | Reagovat

je jich spousta ale stále je skoro každý vyhledává ;)

3 © Michaela © Michaela | Web | 30. srpna 2013 v 19:08 | Reagovat

Moc pěkně napsané ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PitaPata Dog tickers