Homer Simpson

27. srpna 2013 v 21:45 | Ver |  Homer - info
Homer je jedna z hlavních postav veleúspěšného seriálu the Simpsons / Simpsonovi. Homer byl velice inteligentní člověk. Bohužel jednou si při svých dobrodružných pokusech strčil pastelku do nosu a ta se mu záhadným způsobem dostala až do mozku.
Od té doby si našel nové koníčky, nejraději kouká na TV s pořádným pytlem chipsů, plechovkou piva a prstem v nose. Pracuje v jaderné elektrárně, má tři děti a milou, chápavou ženu.


Vznik postavy

No Typickej Homer


Matt Groening byl někdy v roce 1986 požádán, aby vytvořil krátký animovaný seriál na motivy svých humorných komixů "Life in Hell" pro tehdy populární televizní pořad "The Tracey Ullman Show". Ale protože by musel měnit nějaké publikační podmínky, rozhodl se pro zcela nové postavy, pro Simpsony. Homer Jay Simpson se tak spolu se svou rodinou poprve oběvil na televizních obrazovkách 19. 4. 1987 v epizodě "Good Night".


Stejně jako i ostatní členové rodiny je Homer navržen tak, aby byl rozeznatelný už jen podle své siluety.


Výběr jména
Matt Groening pojmenoval Homera po svém otci, ačkoli prý s ním povahově nemá nic společného. Aby to dokázal pojmenoval svého syna později rovněž Homer. Ovšem prvotní inspirací pro výběr jména byla prý postava Nathanaela Westa z novely The Day of the Locust (1939).

Prostřední jméno Jay pak mělo být pomrknutím na jeho oblíbenou animovanou postavičku jménem Bullwinkle J. Moose.
Charakter

Homer má představovat "typického" amerického dělníka.
Je tlustý, hloupý, hrubý, líný, neschopný a nešikovný.
Většinu času je také nabručený a negativní vůči svému okolí.
Ovšem často se dokáže nadchnout pro nějaký cíl, za kterým si jde.
Ač to na první pohled není vidět, má také upřímně rád svoji rodinu, přátele a je ochoten se za ně postavit proti komukoli.

Homer, přestože je bručoun, není zlý. Když se v deváté až dvanácté řadě producent Mike Scully pokoušel Homera udělat více sobeckým, odmítl dabér Dan Castellaneta text s tím, že Homer nikdy nebyl a nebude vyloženě zlou postavou.
Role v seriálu

Homer je jediným zdrojem příjmů pro svou rodinu, kterou tvoří desetiletý syn Bart, osmiletá dcera Líza, nemluvně Maggie a žena Marge.
Jeho oblíbenou činností je nicnedělání u televize, popřípadě pití piva nebo konzumace co nejtučnějších jídel.
Výchovně proto musí na děti působit Marge.
V prvních řadách však bylo obvyklé, že Homer začal Barta po nějakém obzvlášť vypečeném průšvihu bez milosti škrtit a to už od doby, kdy byl Bart malej, jak však série pokračovaly, začal být k jeho rošťárnám shovívavější.
Trest pro Barta
Homer často působí jako tahoun seriálu, protože má tendenci se z ničeho nic pustit do zcela nevšedních činností a povolání. Ty mu však vždy vydrží jen jeden díl, v následujícím už Homer zase pracuje jako svým šéfem přehlížený bezpečnostní technik v jaderné elektrárně. (Což dost odflakuje, v práci nejraději pije kafe a nacpává se koblihami).

Tak například si Homer už vyzkoušel dráhu boxera, strážníka, mariňáka, bodyguarda, misionáře i kosmonauta. Každá z těchto profesí mu však, zdá se, ubrala na inteligenci, protože Homer je čím dál tím hloupější.

Tvůrci se přiznali k tomu, že důvodem je snaha překonat dřívější Homerovy gagy. Tak například v jedné pozdější epizodě se Homer přizná k tomu, že neumí psát, ač je v předešlých dílech vidět, že to umí. Matt Groening ovšem poznamenal, že Homer si vždy bude pamatovat alespoň své vlastní jméno.

Nejčastěji jezdí svým oblíbeným autem "Family Sedan" a to i např. ve hře The Simpsons Hit And Run.
Zkopírováno z : http://www.postavy.cz/homer-jay-simpson/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PitaPata Dog tickers